I přesto, že nálada a motivace všech po tak dlouhé distanční výuce již tak trochu skomírá, naše žáky to nezastaví a s vervou se pouští do dalšího projektu. Není se ale čemu divit, jelikož tento projekt přesahuje přes hranice školy, země a dokonce i kontinentu. 🙂

Žáci 6. , 7. a 8. tříd se zapojili do projektu, na jehož vzniku se podíleli učitelé naší ZŠ společně s hlavními představiteli pořadu Po jedné stopě, vysílaného Českou televizí. Přehled dílů — Po jedné stopě — Česká televize (https://www.ceskatelevize.cz/porady/13641369476-po-jedne-stope/dily/).

Na základě zhlédnutí částí několika dílů cestopisného (velmi zajímavého a zábavného) dokumentu o Africe, kterou na motorce projíždí herec, dabér, zpěvák Martin Písařík a dobrodruh Igor Brezovar, mají žáci za úkol vytvořit filmový plakát, který by na tento pořad nalákal co nejvíce diváků do kin. Plakát musí obsahovat prvky, které žáky nejvíce zaujaly v jednotlivých dílech (příroda, zvířata, kultura, zvyky, památky, …), mapu Afriky s vyznačením přírodních krajin + legendu a trasu cestovatelů. Také nesmí zapomenout na krátkou básničku a nakreslit logo pořadu. Díky tomuto projektu žáci propojí své znalosti ze zeměpisu, občanské a rodinné výchovy, českého jazyka a v neposlední řadě své dovednosti nabyté v hodinách výtvarné výchovy. Již nyní je projekt hlavními hrdiny pořadu zmíněný na facebookových stránkách Po jedné stopě, která má 6000 sledujících. A na žáky po dokončení projektu čeká zajímavá odměna, ale tu zatím nemůžeme prozradit. 😉

Na vypracování mají žáci ještě tři týdny, ale již jsme obdrželi plakáty, které jsou neskutečně originální a moc se nám líbí. Těšíme se na další.

Martin Písařík a Igor Brezovar od nás zasluhují velké poděkování, že se s námi do tohoto projektu pustili. Jejich cestopis byl pro nás velkou inspirací.

O dalším vývoji projektu vás budeme informovat.

Kolektiv učitelů

(Facebook, Po jedné stopě)