Začátek podzimu, žloutnoucí listí na stromech, teplé počasí. Školou zní hudba, na chodbách se tvoří skupinky štěbetajících lidí, z tělocvičny se ozývá sportovní nasazení, některé učebny se proměnily v rukodělné dílny, v jiných je k vidění svět robotiky, fyziky či chemie.  Slavíme!

Nová škola oslavila 40. narozeniny.  Dne 12. 10. škola přivítala hosty z řad učitelů, žáků, rodičů a široké veřejnosti, aby společně oslavili toto výročí. A protože škola je hlavně o dětech, byly to právě ony, které se na přípravách zásadně podílely.

Program pečlivě připravený pro tento významný den byl pestrý. U příležitosti oslav byly otevřeny učebny, které jsou běžně přístupné spíše jen žákům a učitelům. Návštěvníci ocenili prostředí a vybavenost učeben, nejmenším návštěvníkům se velmi líbila hudební dílnička, kde je nejvíce upoutala hra na perkusní nástroje zvané boomwhackers a výtvarná dílnička s podzimní tematikou, vyrábění podzimních dekorací s pomocí včelího vosku se stalo doslova hitem. Na své si přišli i milovníci robotiky, „mikroskopování“, nadšenci do fyziky nebo chemie. Sportovci dostali prostor v tělocvičně, kde si mohli zahrát mimo jiné Kin-Ball. Komu se pletl jazýček, tomu ho rozmotala logopedická dílnička. Dospěláky upoutaly staré fotografie, které zachycují budování a slavnostní otevření školy.

O návštěvníky se dobře postaraly i dívky z vyšších ročníků, které připravily bohaté občerstvení. K mání bylo „sladké i slané, teplé i studené“. Dívky se proměnily v kavárnice a servírky. Pomyslnou třešinkou na dortu bylo společné opékání vuřtíků na školní zahradě. Nálada byla uvolněná, radostná a přátelská.

Věříme, že všichni, kteří se s námi přišli podělit o velkou radost z naší školy, odcházeli s pocity hezky prožitého odpoledne, s osvěženými vzpomínkami a celkově dobrým pocitem.

Popřejme společně naší škole, aby těchto čtyřicet let nebylo zdaleka posledních!