V rozmezí od května do června 2023 proběhl na naší škole vzdělávací program „Zdravá 5“, zaměřený na zdravý životní styl (především v oblasti zdravé stravy), které se zúčastnili třídy: 3.A, 6.A, 6.B, 6.C, 7.A a 7.B. 

Třeťáci, pod vedením lektorky, prošli deskovou hrou „Obchod Zdravé 5“, kde v 5 klíčových odděleních soutěžili – odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Za správné odpovědi získávali dílky puzzle, ze kterých si na závěr složili obrázek odhalující tajemství správné výživy. Samy si také vyzkoušeli virtuální nákup na jedno jídlo dne. 

U starších žáků byl program zahájen teoretickou částí, kdy si děti prohloubily základní znalosti o zdravém stravování, dozvěděly se aktuální trendy ve výživě a mohly využít lektorku k osobní konzultaci. Druhá část programu byla praktická a odehrávala se ve cvičné kuchyňce. Žáci si pod vedením lektorky připravili 3 svačiny, které splňují základy zdravého stravování, jsou cenově nenáročné a pro děti atraktivní. Kromě toho se samozřejmě dozvěděli i spoustu zajímavých tipů a triků k vaření, nákupu i jídelníčku. 

Dobrou chuť! 😉